Nie da się zaprzeczyć, że sytuacja, w której ceny paliw systematycznie rosną doprowadza do tego, że coraz więcej osób myśli o alternatywach. Dlatego zainteresowanie jakie obecnie wzbudza energia odnawialna i jej źródła jest większe niż kiedykolwiek.

Nie powinno więc być zaskoczenia, że rośnie liczba firm oferujących źródła energii odnawialnej. Jak wybrać dla siebie atrakcyjne rozwiązania, jakie źródła energii wykorzystywać i jak stworzyć bezpieczną funkcjonalną instalację?

Fotowoltaika – najbardziej popularna wśród energii odnawialnej

Nie da się zaprzeczyć, że największym zainteresowaniem jeśli chodzi o źródła energii odnawialnej cieszy się rzecz jasna fotowoltaika. Korzystanie z paneli słonecznych stało się w Polsce bardzo popularne, pojawia się także coraz więcej wykonawców, którzy montują w Polsce panele.

Decydując sie na jedną z takich firm należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • doświadczenie wykonawcy
  • czy oferuje tylko montaż czy także projekt instalacji
  • czy gwarantuje serwis wykonanej instalacji
  • z jakich paneli korzysta

Mając na uwadze wykonawców trzeba być świadomym, że bardzo ważne jest właściwe zaprojektowanie instalacji i dopasowanie do budynku w jakim będzie ona wykorzystywana.

Fotowoltaika z dofinansowaniem

Jednocześnie trzeba korzystać z możliwości jakie kryją się za potencjalnymi dofinansowaniami do fotowoltaiki, dlatego warto mieć na uwadze jak sytuacja wygląda na tym polu, jakie programy istnieją i jakie warunki należy spełnić, by z nich skorzystać. Dobrze będzie jeśli firma wykonująca instalację fotowoltaiczną będzie w stanie pomóc w całym procesie starania się o dofinansowanie do fotowoltaiki.