Osoby które zajmują się instalacją sieci gazowych, wodociągowych czy kanalizacyjnych, mających zastosowanie w domu czy w przemyśle,  z pewnością nie raz spotkały się z ofertą kształtek i narzędzi elektrooporowych. Wiele jest producentów takich specyficznych części i narzędzi, a niektóre z firm, z tego co podają, posiadają nawet ponad tysiąc rozmaitych modeli w swoim asortymencie.

Co najważniejsze, narzędzia  i kształtki elektrooporowe znajdujące się dzisiaj w sprzedaży, spełniają najsurowsze normy i kryteria dopuszczające je do użytku, a ponadto dostosowane do wymogów klientów, nawet tych najbardziej wyrafinowanych i wymagających. Zaletami tych części przede wszystkim jest ich łatwość dopasowywania i montażu – ważne jest bowiem, by można było dopasować do siebie kształtki różnych form i kształtów, co czasem przypomina nawet układanie puzzli.

Dzięki specjalnym adapterom jest to jednak możliwe i można tworzyć konstrukcje odpowiednie do każdych warunków, nawet najtrudniejszych, gdzie brakuje miejsca i przestrzeni. Obecnie więc instalacja gazowa czy wodna staje się już coraz prostsza.

Rodzaje kształtek elektrooporowych

Wyobraźmy sobie co by się działo, gdyby w naszej instalacji gazowej znalazła się niewielka nawet dziura. Albo gdyby rury doprowadzające wodę okazały się nieszczelne. Splot nieszczęśliwych okoliczności i tragedię mamy gotową. Aby temu zapobiec, producenci przedstawiają najnowsze rodzaje kształtek:

  • wspomniane kształtki elektrooporowe,
  • rozmaite połączenia,
  • kształtki doczołowe,
  • korki do zaworu.

Wszystkie te elementy są jednakowo ważne i w żadnej instalacji nie powinno ich zabraknąć. Zapewni to jej stabilność i bezpieczeństwo.